Två Dinky Super Toys:
Willeme (märkt Made in France), längd 23 cm
Euclid Rear Dump Truck, längd 14,5 cm
Fyra bilar, skåpbil Trojan, släpvagn Land Rover, lastbil med släp och bärgningsbil Dinky Toys:
Mått 9,5 - 17,5 cm
Samtliga förutom Willeme märkta Dinky Toys, Meccano Ltd. Made in England.
Bruksslitage, ställvis kraftigt, skador och saknade delar.
Två Dinky Super Toys:
Mått 9,5 - 17,5 cm