KRYDDBURKAR, 10 st, flintgods, "Blått Band", Arthur Percy, Gefle Porslinsfabrik. 1900-talets första hälft.

274255. KRYDDBURKAR, 10 st, flintgods, "Blått Band", Arthur Percy, Gefle Porslinsfabrik. 1900-talets första hälft.

Höjd 11,5 - 19 cm.

Bruksslitage, krackelyr, smärre missfärgning invändigt samt nagg på lockets innerkant på två burkar.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 11,5 - 19 cm.

Antal besök: 677