GLASSERVIS, 27 delar, helkristall, modell "Falken / Fjäll", Skruf. 1900-talets första hälft.

274120. GLASSERVIS, 27 delar, helkristall, modell "Falken / Fjäll", Skruf. 1900-talets första hälft.

Slipade fasetter.
5 st rödvinsvinglas, höjd 12,5 cm.
5 st vitvinsglas, höjd 11,5 cm.
5 st sherryglas, höjd 8,4 cm.
6 st likörglas, höjd 7,2 cm.
6 st snapsglas, höjd, 10,5 cm.

Bruksslitage, några smärre kantnagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slipade fasetter.
5 st sherryglas, höjd 8,4 cm.
6 st likörglas, höjd 7,2 cm.

Antal besök: 2 433