Sänggavlar:
Två långsidor, en fotända samt en huvudända.
Huvudända samt fotända, bredd ca 92 cm.
Långsidor, längd 195 cm.
Byrå:
Tre lådor samt svängda fötter.
Längd ca 95 cm.
Bredd ca 43 cm.
Höjd ca 65 cm.
Sängbord 2 st:
Längd 42 cm.
Bredd 32,5 cm.
Höjd 51 cm.
Stolar:
Sitthöjd 45 cm.
Hårt slitage, skador, lagningar.
Sänggavlar:
Långsidor, längd 195 cm.
Byrå:
Längd ca 95 cm.
Bredd ca 43 cm.
Höjd ca 65 cm.
Sängbord 2 st:
Längd 42 cm.
Bredd 32,5 cm.
Höjd 51 cm.
Stolar:
Sitthöjd 45 cm.