MARIO BOTTA. Alias, 4 x Botta 91 (6-63) stolar.

2740055. MARIO BOTTA. Alias, 4 x Botta 91 (6-63) stolar.

4 x Botta 91 modell stolar. Formgiven 1991. Svart metall och svart kohud konstruktion. H. 83, B. 50, D. 54 cm.

Gott skick med lätt, åldersanpassade tecken på slitage, några smärre repor.

Tema

Design from Bauhaus to Space Age IV

Gör en kostnadsfri värdering!

Tema

Art and Design Auctions
Antal besök: 1 060