KORA, Nepalesisk svärd, 1900-talets slut.

2739715. KORA, Nepalesisk svärd, 1900-talets slut.

Längd 60cm. Medföljer schatull med gåvoplakett.
Proveniens: Generallöjtnant Åke Sagrén, gåva av nepalesiska generalstabschefen J.B. Rana 1993.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 072