Svängd form. Betsad stomme. Skuren dekor
Sammetsklädd stoppad sits, karm och rygg
Soffa, rygghöjd 103 cm i krönet, längd 120 cm
Fåtölj, rygghöjd 99 cm cm
Sitthöjd 42 cm.
Bruksslitage
Flera fläckar på fåtölj
Repor.
Fåtölj, rygghöjd 99 cm cm
Sitthöjd 42 cm.
Bruksslitage
Flera fläckar på fåtölj
Repor.