273739. TE- och MATSERVIS, 44 delar, flintgods, "Grön Anna" Rörstrand, 1900-talets mitt.
Kanna
Tekanna
Sockerskål
Gräddkanna
7 Tekoppar
7 Tefat
6 Assietter
2 Karotter
6 Förrättstallrikar
6 Tallrikar
6 Djupa tallrikar.
Ålders- och bruksslitage. Två tallrikar med nagg.