SKÅL, keramik, Raija Rauanheimo-Kojonen, Falco, Finland. 1900-talets mitt.

273591. SKÅL, keramik, Raija Rauanheimo-Kojonen, Falco, Finland. 1900-talets mitt.

Violett glasyr med handmålad dekor i form av kvinna med gulddetaljer.
11,3 x 10 cm, höjd 4,5 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

11,3 x 10 cm, höjd 4,5 cm.

Bruksslitage.

Antal besök: 5 305