273441. SKRIVBORD samt STOL, nyrenässans.
Skrivbord med två hurtsar. Längd 136 cm, djup 65 cm, höjd 125 cm (inklusive listverk).
Stol med svängd ryggbricka.
Bruksslitage. Bordskiva med slitage och repor.
Stolens ram limmad. Delvis hårt slitage på stolsbenen.
Nyckel/nycklar finns.