KARMSTOL i metall, klädsel i röd galon, 1960-tal.

273231. KARMSTOL i metall, klädsel i röd galon, 1960-tal.

Karmstol med svängd ryggbricka. Stomme i grålackerade stålrör, klädsel i röd galon med dekor av röda plastband.
Höjd 72 cm.
Sitthöjd 45 cm.

Anluppen.
Bruksslitage.
Färgbortfall.
Galon, missfärgad, solblekt.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 72 cm.
Sitthöjd 45 cm.

Anluppen.
Bruksslitage.
Färgbortfall.
Galon, missfärgad, solblekt.

Antal besök: 568