Servisdelar i porslin, Japan, Rörstrand, 1800-talets slut.
12 st tallrikar, diameter 22,5 cm. Stämplade Rörstrand, Japan.
1 st uppläggningsskål, diameter 26 cm. Stämplad Rörstrand, Japan.
1 st lock till karott, diameter 24 cm.
1 st upplägningsfat, diameter 30 cm.
Bruksslitage.
Svaga krackelyrer.
Bruksslitage.
Svaga krackelyrer.