272591. ARMBANDSUR Tissot Seastar, boett guld på stål, länk 18k guld stämplad Esto Ab Guldvarufirman, Stockholm 1964.
Länk bredd ca 15 mm. Total längd ca 19 cm.
Urtavla diameter ca 28 mm.
Total vikt ca 56,3 gram.
Slitage. Gåvogravyr på baksida boett.