SKÅL, porslin, Mingdynasti, Chenghua, Kina, 1400-tal.

272583. SKÅL, porslin, Mingdynasti, Chenghua, Kina, 1400-tal.

Höjd 6 cm. Diameter 12.3 cm. Lite oval i form.

Bruks- och åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 093