SKÅL, porslin, Mingdynasti Swatow Jiajing, Kina, 1500-tal.

272577. SKÅL, porslin, Mingdynasti Swatow Jiajing, Kina, 1500-tal.

Höjd 6 cm. Diameter 13 cm.

Bruks- och åldersrelaterat slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 6 cm. Diameter 13 cm.

Antal besök: 1 134