Fickur med ciselerad boet stämplat 0,800/JG,
nymåne/krona samt 2 tjädersymboler för Schweiz, 1831 -1933
Urtavla med romerska och latinska numerärer, urverk Avance Retard
Ur inte invägt
Bestickdelar
Med samma dekor,
2 sockerströare, C5 (1857), Y6 (1901), sked, T4 (1849),
kaffeskedar, S5 (1872) och L5 (1865)
Av samma dekor, 6 kaffeskedar, V7 (1923)
Av samma dekor, skedar, C5 (1857), H3 (1814), P2 (1797)
Sked, T8 1945), O9 (1964), B9 (1952), L8 1937).
Bruksskick.
Ur inte invägt
Bestickdelar
Med samma dekor,
Bruksskick.