PARTI SILVER, bestik, fickur, vikt 493 gram.

272181. PARTI SILVER, bestik, fickur, vikt 493 gram.

Fickur med ciselerad boet stämplat 0,800/JG,
nymåne/krona samt 2 tjädersymboler för Schweiz, 1831 -1933
Urtavla med romerska och latinska numerärer, urverk Avance Retard
Ur inte invägt
Bestickdelar
Med samma dekor,
2 sockerströare, C5 (1857), Y6 (1901), sked, T4 (1849),
kaffeskedar, S5 (1872) och L5 (1865)
Av samma dekor, 6 kaffeskedar, V7 (1923)
Av samma dekor, skedar, C5 (1857), H3 (1814), P2 (1797)
Sked, T8 1945), O9 (1964), B9 (1952), L8 1937).

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Ur inte invägt
Bestickdelar
Med samma dekor,

Bruksskick.

Antal besök: 907