LOCKASK, silver, reliefdekor, troligen 1700-talets första hälft.

272100. LOCKASK, silver, reliefdekor, troligen 1700-talets första hälft.

Förgylld insida, åldermansranka samt otydliga stämpelar. Höjd 7 cm, diam 11,5 cm.
Proveniens: större silversamling.

Slitage, repor i botten.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, repor i botten.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 052