272094. PORSLIN, 5 delar, orientaliskt, 18/1900-tal.
5 st supkoppar, höjd ca 3,4 cm
1 st skålfat, diameter ca 8 cm
1 st tekanna, höjd ca 9,5 cm.
Slitage, tillverkningsdefekter, Enstaka nagg. Lock till tekanna med metallstift i mitten, möjligen saknas metallring.