KAFFE-/TESET, 4 delar, silverpläterade, England, 1900-tal.

272072. KAFFE-/TESET, 4 delar, silverpläterade, England, 1900-tal.

Tekanna, kaffekanna, mjölkkanna, sockerskål. Charles Reily & Geroge Storer, London. Graverad dekor, knoppar i högrelief, höjd 15-25 cm.
Proveniens: större silversamling.

Slitage, bucklor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Slitage, bucklor.

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 744