BESTICK i nysilver, drygt 200 delar, olika modeller, stämplade.

272024. BESTICK i nysilver, drygt 200 delar, olika modeller, stämplade.

Gammal fransk dekor,
5 matgafflar, 10 gafflar, 15 dessertgafflar, 1 smörkniv,
4 matskedar, 7 skedar, 11 kaffeskedar, 20 små skedar,
1 soppslev, 1 hålsked
Med enhetlig dekor,
9 matskedar, 12 matskedar, 9 knivar, 6 skedar, 2 gafflar
Med svensk dekor
12 knivar, 12 matgafflar, 6 matskedar, 8 smörknivar, 17 skalknivar, såsslev
Udda och enstaka dekor,
14 gafflar och skedar, 2 tårtspade, 7 kaffeskedar, 9 kaffeskedar
6 kräftgafflar, spade och tång, gaffel
Flasköppnare, Öllefant, Royal Copenhagen, design Jörgen Möller.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Gammal fransk dekor,
1 soppslev, 1 hålsked
Med enhetlig dekor,
Med svensk dekor
Udda och enstaka dekor,

Bruksskick.

Antal besök: 1 079