BÄGARE, silver, Olof Fernlöf, Göteborg, 1761, vikt 100 gram.

271929. BÄGARE, silver, Olof Fernlöf, Göteborg, 1761, vikt 100 gram.

Förgylld invändigt. Stämplad med åldermansranka, C=1761. Höjd 10 cm.
Proveniens: större silversamling.

Slitage, repor, märken, något bucklig kant.

Gör en kostnadsfri värdering!

Leiflers Auktionshus
Antal besök: 1 472