Axmodell. Löstagbara sitsar.
Bordets diameter 110, höjd 74 cm. 2 iläggsskivor med längd 35 cm, bordets totala längd 180 cm.
Bufféskåp, längd 140, bredd 40, höjd 80 cm.
Åldersslitage. Mindre repor finnes på bord samt skåp.
Axmodell. Löstagbara sitsar.