SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA och BRICKA, silver, 1900-tal.

271707. SOCKERSKÅL, GRÄDDKANNA och BRICKA, silver, 1900-tal.

Sockerskål och gräddkanna med svenska imporstämplar samt "Handarbeit". Gräddkannans höjd ca 6,5 cm.
Bricka stämplad GEWE, Malmö, 1969, längd 23 cm
Total vikt ca 315 g.

Bruksslitage samt smärre repor.

Gör en kostnadsfri värdering!

Total vikt ca 315 g.

Antal besök: 546