271690. MATSERVIS, 59 delar, porslin, modell Ph. Rosenthal, Maria, Rosenthal.
12 mattallrikar, 12 djupa tallrikar, 12 entrétallrikar, 12 assietter, soppterrin, kanna, såsskål, 4 uppläggningsfat, 4 uppläggningsskålar.
Bruksslitage. Nagg på ett uppläggningsfat.