271489. RING, 18K rödguld med en gul samt två blå safirer samt diamanter, totalt ca 0,8 ct, Birks. Vikt 4,0 g.
Storlek 17. Ovalt facetterade safirer samt baguetteslipade diamanter.
Bruksslitage. Senare komplettering. Mindre nagg på facettkanter. Vätskefyllda inneslutningar i gul safir. VS1.