Längd 2,5 cm.
Bredd 1,7 cm.
Total längd 5,5 cm.
Total vikt 2,8 gram.
Tecken i förgyllt silver med blå och vit emalj, Nescit Occasum,
Medföljer anvisningar för bärande av ordnar och dekoration samt utmärkelse bevis från 1969.
Bruksskick.
Längd 2,5 cm.
Bredd 1,7 cm.
Total längd 5,5 cm.
Total vikt 2,8 gram.
Bruksskick.