MINIATYR "Nordstjärneorden" riddartecken, förgyllt silver och emalj.

271477. MINIATYR "Nordstjärneorden" riddartecken, förgyllt silver och emalj.

Längd 2,5 cm.
Bredd 1,7 cm.
Total längd 5,5 cm.
Total vikt 2,8 gram.
Tecken i förgyllt silver med blå och vit emalj, Nescit Occasum,
Medföljer anvisningar för bärande av ordnar och dekoration samt utmärkelse bevis från 1969.

Bruksskick.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd 2,5 cm.
Bredd 1,7 cm.
Total längd 5,5 cm.
Total vikt 2,8 gram.

Bruksskick.

Antal besök: 2 180