VASER, FAT samt SKULPTUR, 5 delar, keramik, "Fulvia", Ingrid Atterberg, "Rabatt", Göran Andersson och "Veronica", Mari Simmulson, Upsala-Ekeby. 1900-talets mitt.
271421. VASER, FAT samt SKULPTUR, 5 delar, keramik, "Fulvia", Ingrid Atterberg, "Rabatt", Göran Andersson och "Veronica", Mari Simmulson, Upsala-Ekeby. 1900-talets mitt.
Stämplade samt etikettmärkta.
Höjd 8 - 13,5 cm.
Uggla, Dagny Zachrisson, höjd 11,5 cm.