TAKKLAMPA, glas och metall. 1900-tal.

271267. TAKKLAMPA, glas och metall. 1900-tal.

Pumpaformad glaskupa med frostat ocj iriserande glas.
Höjd ca 75 cm, inklusive kedja. Diameter, glaskupa, 24 cm.

Bruksslitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Bruksslitage.

Antal besök: 807