SLAGLÅSSTUDSARE, sannolikt Tyskland 1800-tal.

2711697. SLAGLÅSSTUDSARE, sannolikt Tyskland 1800-tal.

Slaglåsstudsare med tillhörande bajonett, nummerriktiga. Numrerade 4607.
Studsare, längd 116,5 cm.
Bajonett, klingans längd 50 cm.

Bruksslitage, fungerar i både halv- och helspänn. Liten bygel vid låset med skada.

Gör en kostnadsfri värdering!

Studsare, längd 116,5 cm.

Antal besök: 1 167