FAT, TEKANNA samt KOPP, porslin, Kina, 1800-tal.

271166. FAT, TEKANNA samt KOPP, porslin, Kina, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått. Fat längd 40 cm. Tekanna höjd 16 cm. Kopp höjd 5 cm.

Lagningar och nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

Lagningar och nagg.

Antal besök: 819