VAS i fajans, "Karneval" Stig Lindberg, 1950-tal.

271065. VAS i fajans, "Karneval" Stig Lindberg, 1950-tal.

Cylindriskvas med dekor av flöjtspelande man och kvinna till häst.
Höjd 15 cm.
Diameter 5,5 cm.
Märkt Studiohand, Sweden, Z.255. Krona.
Fajansmålare Karin Gustavsson.

Bruksskick.
Färgbortfall.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 15 cm.
Diameter 5,5 cm.

Bruksskick.
Färgbortfall.

Antal besök: 3 904