SNEDKLAFFSEKRETÄR i trä och mässingsbeslag, 1800-talets slut.

270959. SNEDKLAFFSEKRETÄR i trä och mässingsbeslag, 1800-talets slut.

Sekretär med 4 större lådor. Bakom klaff mindre lådor och förvaring. Märkt David 1896 på baksidan.

Höjd 111 cm
Bredd 110 cm
Djup 48 cm
Djup med utfälld klaff 85 cm.

Bruksslitage
Spricka på toppskiva samt klaff
Slitna smålådor
Skada vid knopp till förvaringsrum
Vattenringar
Tröga lådor.

Nyckel/nycklar finns.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd 111 cm
Bredd 110 cm
Djup 48 cm
Djup med utfälld klaff 85 cm.

Bruksslitage
Slitna smålådor
Vattenringar
Tröga lådor.

Nyckel/nycklar finns.

Antal besök: 693