Kanaba. fåtölj. 1900-talets slut.

2709208. Kanaba. fåtölj. 1900-talets slut.

Stoppad fåtölj med lackerade och polerade armstöd och ben i massivt trä. Klädd i ljust tyg och märkt med tillverkarens etikett ”Kanaba”.

cca H 81 cm x Sh 47 cm x B 62 cm x D 56 cm.

Det finns tecken på ålder och användning. Repor, stötar och märken av gnidning.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 503