Ett par ljusstakar, Gustavsberg, 1900-talets första fjärdedel, höjd 8,5 cm.
1 st uppsatsskål, Rörstrand, 1800-talets sista fjärdedel, höjd 17,5 cm.
1 st figurin, biskviporslin, höjd 13,5 cm, sannolikt Tyskland, troligen 1800-talets sista fjärdedel.
Bruksslitage, lagning på pojkens huvud (uppsatsskål).