PARTI PORSLIN, 4 delar, 18-1900-tal.

270814. PARTI PORSLIN, 4 delar, 18-1900-tal.

Ett par ljusstakar, Gustavsberg, 1900-talets första fjärdedel, höjd 8,5 cm.
1 st uppsatsskål, Rörstrand, 1800-talets sista fjärdedel, höjd 17,5 cm.
1 st figurin, biskviporslin, höjd 13,5 cm, sannolikt Tyskland, troligen 1800-talets sista fjärdedel.

Bruksslitage, lagning på pojkens huvud (uppsatsskål).

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 404