MAT- och KAFFESERVIS, 110 delar, Hutschenreuther, Bavaria, 1900-tal.

270764. MAT- och KAFFESERVIS, 110 delar, Hutschenreuther, Bavaria, 1900-tal.

11 mattallrikar, 10 djupa, 12 förrättstallrikar, 12 assietter, 6 uppläggningsfat, 1 skål, 1 såssnipa och 1 tillbringare.

11 tekoppar med 12 fat, 8 kaffekoppar med 10 fat, 12 desserttallrikar, 1 kaffekanna, 1 mjölkkanna och 1 sockerskål.

Bruksslitage, enstaka nagg förekommer. Kaffekannan saknar lock.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 269