KONSTGLAS, 4 delar, 1900-talets sista fjärdedel.

270641. KONSTGLAS, 4 delar, 1900-talets sista fjärdedel.

Höjd ca 8,5 - 28 cm.
Liten blå skål märkt Kosta Boda, artist coll B Vallien.
Grön skål märkt Kosta SIGP (Sigurd Persson), 74/244a.
Vas märkt Kosta 47458 Wärff (Göran Wärff).
Flaskvas märkt Kosta Boda, artist coll B Vallien, 48015.

Bruksslitage, rester av två etiketter på grön skål.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd ca 8,5 - 28 cm.

Gästriklands Auktionskammare
Antal besök: 845