SKULPTUR, kallmålad metall, Österrike, Spaniel med fasan, 1900-talets andra hälft.

270464. SKULPTUR, kallmålad metall, Österrike, Spaniel med fasan, 1900-talets andra hälft.

Märkt undertill Made in Austria.
Höjd, inklusive sockel 16 cm.
Längd på träsockel 25 cm.
Metallpinne med papper som används som tändare – plånet sitter i stubben .

Skador, bristning höger bakben.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd, inklusive sockel 16 cm.
Längd på träsockel 25 cm.

Antal besök: 865