SABEL för infanteriofficer m/1859.

2703793. SABEL för infanteriofficer m/1859.

Förgyllt fäste, etsad klinga med ”Konungen” ”Fäderneslandet” Portepée.
Längd ca 94 cm.

Bruksslitage, smärre hack i klingan.

Gör en kostnadsfri värdering!

Längd ca 94 cm.

Antal besök: 951