LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-tal.

270227. LOCKURNA, porslin, Kina, 1800-tal.

Dekor i underglasyrblått av växter samt kinesiskt tecken. Höjd 46 cm.

Lock med flertalet nagg och flis. Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 041