STOL, karolinsk barockstil, TENNFAT samt VAGNSLYKTA.

27007. STOL, karolinsk barockstil, TENNFAT samt VAGNSLYKTA.

Stol med stomme av ek. Röd klädsel av skinn.
Antikt tennfat, 1700/1800-tal, diameter 36 cm.
Vagnslykta, höjd 47 cm.

Stol med hårt slitage på sits.
Tennfat med bucklor och lagningar.
Vagnslykta med spricka i glas.

Gör en kostnadsfri värdering!

Vagnslykta, höjd 47 cm.

Antal besök: 1 259