OSTKUPA i porslin, Rörstrand, 1800-tal.

269827. OSTKUPA i porslin, Rörstrand, 1800-tal.

Vitglaserad med grenverk som knopp
Höjd, 20 cm
Stämplad för 1890-1920 samt djupstämplad.

Bruksslitage, avslag lockets undersida.

Gör en kostnadsfri värdering!

Höjd, 20 cm

Antal besök: 1 464