2692360. soffbord/sidobord, teak, 1960-tal.
Soffbord/sidobord, teak, 1960-tal. Glaserat soffbord i teak med fyra koniska ben och en rektangulär bordsskiva med konkava böjda ändar, H.47cm, L.133cm, W.48cm.
Åldersanpassade tecken på användning och gnidning, några mindre repor.