269178. MATBORD, perstorpsplatta, "Virrvarr" 1950/60-tal.
Stomme i björk, 2 st inskjutbara iläggsskivor. Längd 90, bredd 75, höjd 74 cm. Iläggskivan längd 29,5, bredd 75 cm. Totallängd med skivor 149 cm.
Bruksslitage. Märken. Repor. Skiva i gott skicka.