3 djupa tallrikar, Allmoge, diameter 20 cm
2 assietter, Allmoge, diameter 20 cm
2 assietter, Allmoge, diameter 17,5 cm
1 assiett, Allmoge, diameter 17 cm
3 koppar med fat, Allmoge,
1 skål med handtag, Allmoge
2 skålar, Allmoge, diameter ca 14 cm
1 skål, Allmoge, diameter ca 8 cm
5 kaffefat, Allmoge
3 tallrikar, Mon Amie, diameter ca 24,5 cm
3 tallrikar, Mon Amie, diameter ca 21 cm
2 kaffekoppar utan fat, Mon Amie.
Varierande slitage, krackeleringar och missfärgningar.
3 koppar med fat, Allmoge,
1 skål med handtag, Allmoge
5 kaffefat, Allmoge