SERVISDELAR, 21 delar, porslin, "Mon Amie" samt "Allmoge", Gustavsberg.

269051. SERVISDELAR, 21 delar, porslin, "Mon Amie" samt "Allmoge", Gustavsberg.

3 djupa tallrikar, Allmoge, diameter 20 cm
2 assietter, Allmoge, diameter 20 cm
2 assietter, Allmoge, diameter 17,5 cm
1 assiett, Allmoge, diameter 17 cm
3 koppar med fat, Allmoge,
1 skål med handtag, Allmoge
2 skålar, Allmoge, diameter ca 14 cm
1 skål, Allmoge, diameter ca 8 cm
5 kaffefat, Allmoge

3 tallrikar, Mon Amie, diameter ca 24,5 cm
3 tallrikar, Mon Amie, diameter ca 21 cm
2 kaffekoppar utan fat, Mon Amie.

Varierande slitage, krackeleringar och missfärgningar.

Gör en kostnadsfri värdering!

3 koppar med fat, Allmoge,
1 skål med handtag, Allmoge
5 kaffefat, Allmoge

Antal besök: 1 207