SKÅL, porslin, Kina, 1700/1800-tal.

26877. SKÅL, porslin, Kina, 1700/1800-tal.

Polykrom dekor. Diameter ca 21, höjd ca 9,5 cm.

Lagningar samt sprickor. Slitage.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 937