TAKLAMPA, Art Deco. 1920/30-tal.

268731. TAKLAMPA, Art Deco. 1920/30-tal.

Mittstång av metall med svärtat trä och avsatser, 6 armar med gräddvita kupor i glas med röd bård. Diameter 60, höjd 65 cm.

Bruksslitage, ej funktionstestad.

Gör en kostnadsfri värdering!

Antal besök: 1 250