SERVISDELAR, 11 stycken, porslin, "Bellis", Eva Bladh, Upsala-Ekeby Karlskrona, 1950-tal.

268446. SERVISDELAR, 11 stycken, porslin, "Bellis", Eva Bladh, Upsala-Ekeby Karlskrona, 1950-tal.

6 assietter, Diameter 17,5 cm
3 kaffekoppar, Höjd 5,5 cm
1 sockerskål, Höjd inklusive lock, 7,5 cm
1 gräddkanna, Höjd 6,5 cm.

Åldersslitage. Bruksslitage.
2 kaffekoppar med sprickor, varav en med nagg.

Gör en kostnadsfri värdering!

6 assietter, Diameter 17,5 cm
3 kaffekoppar, Höjd 5,5 cm
1 gräddkanna, Höjd 6,5 cm.

Åldersslitage. Bruksslitage.

Antal besök: 7 634