SKEDAR, samt brevkniv, 6 delar, Silver, delvis C.A. Serander, Sundsvall 1861.

268429. SKEDAR, samt brevkniv, 6 delar, Silver, delvis C.A. Serander, Sundsvall 1861.

Sked, längd 19,3 cm, C.A. Serander, Sundsvall 1861
Sked, längd 21,5 cm, C.W. Troselius, 1834
Sked, längd 22,2 cm, 1859, otydlig mästarstämpel
Sked, längd 22 cm, England
Sked och brevkniv med importstämplar
Vikt ca 252 gram.

Sked med lagning, en med otydlig mästarstämpel, bucklor, svärtat silver, en sked med gravyr.

Gör en kostnadsfri värdering!

Sked, längd 22 cm, England
Vikt ca 252 gram.

Nyköpings Auktionsverk
Antal besök: 1 145