Mahogny, 2-delad. Överdel med spelmekanism, höjd ca 145, bredd ca 74 cm. Nederdel med förvaring av diskar, bredd ca 80, höjd ca 81 cm. Ett 20-tal diskar medföljer.
Märken, slitage, skador, lagningar. Ingen funktionsgaranti lämnas.