SERVISDELAR, 29 delar, porslin, "Blå Husar", flytande blått, Stig Lindberg, Gustavsberg.

268126. SERVISDELAR, 29 delar, porslin, "Blå Husar", flytande blått, Stig Lindberg, Gustavsberg.

1 smörbytta, längd 16 cm.
6 djupa tallrikar, diameter 17 cm.
6 assietter, diameter 18 cm.
6 tallrikar, diameter 21 cm.
6 tallrikar, diameter 24,5 cm.
4 skålar, diameter 12 - 17 cm.

Bruksslitage, kantnagg på en djup tallrikar.

Gör en kostnadsfri värdering!

1 smörbytta, längd 16 cm.
6 assietter, diameter 18 cm.
6 tallrikar, diameter 21 cm.

Antal besök: 1 958