268126. SERVISDELAR, 29 delar, porslin, "Blå Husar", flytande blått, Stig Lindberg, Gustavsberg.
1 smörbytta, längd 16 cm.
6 djupa tallrikar, diameter 17 cm.
6 assietter, diameter 18 cm.
6 tallrikar, diameter 21 cm.
6 tallrikar, diameter 24,5 cm.
4 skålar, diameter 12 - 17 cm.
Bruksslitage, kantnagg på en djup tallrikar.